Jednorázové projekty

V HLAVNÍ ROLI PLAST

Vyhlašujeme další projekt, který si klade za úkol posílit spolupráci školy s rodinami našich žáků a zároveň zvýšit povědomí o možnostech ekologických aktivit v otázce recyklace plastu a enviromentálního přístupu celkově.

Pomozte dětem vyrobit z plastu, který by jinak skončil v odpadcích, něco zajímavého.

Na vaše výrobky se těšíme do 18. března 2020.

V HLAVNÍ ROLI KARTON

V rámci propojení spolupráce školy s rodinou a na podporu environmetální výchovy jsme se rozhodli připravit nový projekt. Budeme velice rádi, když ho podpoříte a zapojíte se do práce na tomto projektu s vašimi dětmi.

Projekt se jmenuje V HLAVNÍ ROLI KARTON a spočívá v možnosti dalšího zpracování kartonového odpadu na výtvarnou prostorovou práci. Na práci se může podílet kdokoli z rodiny nebo i celá rodina. Z kartonu můžete vyrobit cokoliv podle své fantazie, jediné kritérium je recyklace odpadního kartonového materiálu. Budeme rádi, když se aktivně zúčastníte nebo když své děti v práci alespoň podpoříte.

Hotové práce odevzdávejte do konce března ve škole, musí být označena názvem a jménem autora.

Všechny práce budou odměněny diplomem a drobností a vystaveny v budově školy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projektový den k 100. výročí vzniku republiky

Vážení  rodiče a přátelé školy, dovolujeme si Vás informovat o projektovém dni, který se uskuteční v naší škole v pátek  26. října 2018 a bude tematicky zaměřen na „sté narozeniny“ republiky.

Celý den bude probíhat v soutěžním duchu napříč všemi ročníky. Různě staří žáci, seskupeni do týmů, se utkají a zároveň setkají při plnění nejrůznějších úkolů, které pro ně budou připraveny na četných stanovištích v prostoru školy.

Namátkou uveďme jen některé ze soutěžních disciplín: „Čí je to podobizna?“ – jako skládačku žáci sestaví  portrét např. T. G. Masaryka  nebo V. Havla a určí, o které prezidenty se jedná. „Dokážeš správně vybarvit naši vlajku nebo státní znak?“ – mladší děti se budou potýkat s vybarvováním vlajky, na ty starší čeká obtížnější dvouocasý lev. Anebo tvoření s barevnými víčky či skládání „puzzle“ mapy České republiky.

Zvláštností tohoto dne bude i oblečení, ve kterém se žáci do školy dostaví. Módu budou jasně určovat barvy trikolory – modrá, červená a bílá! Na závěr se dočkáme překvapení ve formě oživlé vlajky republiky.

Děti a společně s nimi i my dospělí si tak hravou a zábavnou formou připomeneme blížící se jubileum naší státnosti.

Fotografie z proběhlé akce najdete ve školní galerii.