Cítit se bezpečně ve škole i na sociálních sítích

,,Nikdo nemá právo ostatním ubližovat jakoukoliv formou."

Budování dobrých mezilidských vztahů patří k hlavním prioritám naší školy. Škola zahájila pravidelnou spolupráci s externími preventisty v oblasti vztahů mezi spolužáky. Pedagogové naší školy jsou pravidelně řádně a odborně školeni na daná témata tak, aby dokázali se žáky vhodně pracovat.

Přesto se může vyskytnout problém, který je skrytý a který není snadné odhalit. Vše vyžaduje spolupráci rodiny se školou.

V následujících řádkách najdete základní rady, čeho si všímat, jak postupovat a na koho se obrátit v případě jakéhokoliv podezření.

Rady pro děti

NĚKDO TI SLOVNĚ NEBO FYZICKY UBLIŽUJE? POSÍLÁ TI PO SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH ZPRÁVY, ZE KTERÝCH MÁŠ STRACH NEBO TĚ PONIŽUJÍ?

TRÁPÍŠ SE KVŮLI TOMU?

Nenechej to tak!

Klikni na Rady pro děti a možná tu pochopíš, že bys měl/měla začít svoji situaci řešit.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Informace pro rodiče

Všímejte si svých dětí. Možná se chovají trochu jinak? Trápí se? Vysílají signály, že se něco děje, ale nechtějí o tom mluvit?

Klikněte na soubor Prevence patologických jevů - rady pro rodiče. Najdete zde základní informace, čeho si všímat.

Jakmile dítě o "něčem" mluví, ptá se na něco, zpozorněte. Možná, že hledá pomoc a neví, jak na to.

Mnoho užitečných rad a informací pro děti i rodiče najdete zde: